Celoroční dětská obuv Supi+ hnědá

Kód: 409
Značka: Supi+
1 500 Kč
Na dotaz
Velikost Supi+
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Celoroční dětská zdravotní obuv - hnědá, svršek a stélka - pravá kůže 2x suchý zip. 

Obuvnická kvalita a ruční výroba.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ručně šitá certifikovaná dětská zdravotní obuv -  s certifikací a lékařskými oceněními.

Dětská obuv z dílny obuvnického mistra Ištvána Bokora. Obuv má dlouholetou tradici od roku 1973.

Podstatou je navýšení vnitřní linie podpatku v kombinaci s vestavěným patním modulem pro správné vedení patní kosti. Zabezpečíme tak odval chodidla víc k malíkové hraně a pomůžeme tím přirozenému vývoji dětské nožní klenby.

Tato speciální dětská zdravotní obuv řeší problém tzv. šmajdání, odborně se nazývá jako pronace kotníků. Tím, že kotník při postoji a chůzi padá dovnitř, se biomechanická síla od paty odvaluje víc k vnitřní linii chodidla. To se pak projevuje také jako valgozita kolen nebo laicky řečeno nohy do X. To má za následek přetížení vnitřní linie chodidel a nedostatečný vývoj nožní klenby a postupně se problém řetězí na celý pohybový aparát.

Pokud se biomechanická síla od paty odvaluje přes vnitřní linii chodidel, postupně ovlivňuje pozici palce do vbočení, t.j. vbočený nebo valgózní palec. V důsledku dlouhodobého přetížení hlavního kloubu palce roste v pozdějším věku hallux valgus - zvětšený kloub u palce na noze.

V pozdějším věku vznikají i další potíže jako následek porušené statiky a biomechaniky jako například kladívkový prst, zarostlý nehet, kuří oko, tvrdá kůže, bolavá pata, zánět úponu paty, patní ostruha - ostruha patní kosti,  plantární fascitida - zánět plantární šlachy, zánět achilovky, případně i jiné potíže a deformity chodidel. Nejčastější typy plochonoží jsou podélně plochá nebo příčně plochá noha. Některé typy chodidel mají také abnormálně vyklenutou podélnou klenbu tzv. pes cavus. 

Většině těchto potíží je možné předcházet včas zdravým obouváním a to s přihlédnutím k typu chodidel (Egyptský, Románský, Řecký, Kvadratický typ, a též správným výběrem obuvi pro Vaše chodidlo.

Supinační dětská obuv má tzv. Thomasův prodloužený zdravotní podpatek na vnitřní linii podrážky. Tato dětská zdravotní obuv skrze pevný opatek a zdravotní podpatek - zabezpečuje správný vývoj kleneb dětského chodidla. klenby tím, že usměrňuje biomechanickou sílu při odvalu nohy od paty víc k malíkové hraně.

Správným vedením patní kosti v kombinaci se supinační podešví pomáháme přímo k diferenciaci podélné klenby a fyziologickému postavení dolní končetiny, což potvrzují naše mnohaleté zkušenosti také ve spolupráci s lékaři a fyzioterapeuty.

Doplňkové parametry

Kategorie: Celoroční dětská obuv
Záruka: 2 roky